Start Aktualności

Najbliższe wydarzenie

Dołącz do nas na ...

facebooku

Aktualności

Wyjazd letni KDP 2019

Serdecznie zapraszamy na wyjazd letni Kościoła Dobrego Pasterza do Morska, który odbędzie się w dniach 13-20 lipca 2019 r.

Zachęcamy do zapoznania się z ulotką, do pobrania tutaj.

* * *

Zapraszamy na konferencję pt. "Podroż Przez Stary Testament", która odbędzie się 27 kwietnia 2019 r. w godz. 10:00 – 17:00, w budynku kościoła przy ul. Zagórnej 10 w Warszawie!

Wykładowca: John Brand – wykładowca Edinburgh Bible College, doświadczony pastor, kaznodzieja i wykładowca Słowa Bożego.

Świetna okazja, aby nauczyć się całego Starego Testamentu w jednym dniu!

Szczegóły i rejestracja:  http://www.zagorna10.pl/konferencja/rejestracja/

John Brand wygłosi również gościnne kazanie podczas niedzielnego nabożeństwa Kościoła Dobrego Pasterza, 28.04.2019 r. Zaprszamy na godzinę 13:00, Al. Solidarności 74, Warszawa.

* * *

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie Kobiet pn. „Dlaczego miłość jest najważniejsza?”, które odbędzie się 21 października 2017r. o godz. 10.30 w biurze Kościoła Dobrego Pasterza przy ul. Białozora 3 w Warszawie.

 

 

Zapraszamy do wspólnego przeżywania wydarzeń Wielkiego Piątku w trakcie Nabożeństwa, które odbędzie się 14 kwietnia 2017 r. o godz. 19.00 w Kościele Ewangelicko-Reformowanym w Warszawie, Aleja Solidarności 74. Temat przewodni nabożeństwa: "Sądy nad Jezusem".

 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia serdecznie zapraszamy wszystkie panie na spotkanie, które odbędzie się 3 grudnia 2016r. o godz. 10.30 w biurze Kościoła Dobrego Pasterza przy ul. Białozora 3 w Warszawie. Tematem spotkania będą KOBIETY Z RODOWODU JEZUSA.

* * *

„Twoje słowo jest lampą dla moich stóp i światłem na mojej ścieżce.” (Ps 119)

Serdecznie zapraszamy na Jesienne Spotkanie Kobiet,które odbędzie się 1 października 2016 r. o godz. 10.30

w biurze Kościoła Dobrego Pasterza przy ul. Białozora 3 w Warszawie.

Tematem przewodnim będzie SŁOWO BOŻE W NASZYM ŻYCIU.

W kuchni zagości Złota Polska Jesień.

Kobiety z KDP

* * *

Zawiadamiamy, że w najbliższą niedzielę, tj. 10.07.2016, z powodu wyjazdu Kościoła na wczasy do Ślesina, nie będzie nabożeństwa o godzinie 13:00 w budynku przy al. Solidarności 74 w Warszawie.

* * *

Uwaga! Prosimy zwrócić uwagę na zmianę numeru rachunku bankowego Kościoła Dobrego Pasterza dla wpłat bieżących.

Wpłaty prosimy kierować na:

Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski S.A. XVI O/Warszawa,

86 1020 1169 0000 8802 0204 4550

z odpowiednim dopiskiem w zależności od celu wpłaty (np. darowizna na cele kultu, wyjazd, zaliczka na wczasy).

* * *

„Pan podtrzymuje wszystkich upadających i podnosi wszystkich zgnębionych.” Ps 145; 15. W sobotę 16 kwietnia 2016 r. zapraszamy na doroczne Wiosenne spotkanie kobiet, którego tematem będzie pocieszenie. Biuro KDP, ul. Białozora 3, II piętro godzina 11:00.

* * *

Zapraszamy do wspólnego przeżywania wydarzeń Wielkiego Piątku - piątek, 25 marca 2016 r., godz. 19:00, jak zwykle, budynek kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie, Al. Solidarności 74.

* * *

Informujemy, że ze względu na wyjazd Kościoła do Murzasichla w niedzielę 7 lutego 2016 r. nie będzie nabożeństwa niedzielnego w Warszawie.

W niedzielę, 14 lutego 2016 r. nabożeństwo odbędzie się już jak zwykle o godz 13:00 w budynku Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie.

* * *

Uwaga! W najbliższą niedzielę, 24 stycznia 2016 r. nabożeństwo Kościoła Dobrego Pasterza rozpocznie się o godzinie 12:00. Zapraszamy!

* * *

W najbliższą niedzielę czyli 6 grudnia nabożeństwo Kościoła Dobrego Pasterza rozpocznie się o godzinie 14:00. Za utrudnienie przepraszamy i zapraszamy!

* * *

Serdecznie zapraszamy wszystkie kobiety na spotkanie z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia,

które odbędzie się 5 grudnia 2015r. o godz. 10.30 w biurze Kościoła Dobrego Pasterza

przy ul. Białozora 3 w Warszawie.

W programie oprócz strawy duchowej przysmaki kuchni polskiej i syryjskiej.

 

* * *
Drodzy Przyjaciele!
Jak zapewne wszyscy słyszeliście do Polski przylecieli prześladowani chrześcijanie z Syrii (na zaproszenie Fundacji Estera) w liczbie 157 osób. Duża część z nich została ulokowana w Warszawie, reszta w całej Polsce. Jako, że zaopiekowaliśmy się dużą częścią rodzin na terenie Warszawy, mamy wiele bieżących potrzeb, z którymi zwracamy się do Was.
Potrzebny jest:
- wszelaki sprzęt AGD np. lodówki, zmywarki, pralki (suszarki), mikrofale itd... Potrzebne od zaraz!
- meble, jak szafy, łóżka, biurka itd.
- suchy prowiant (który nie musi być trzymany w lodówkach),
- rowery,
- przybory kuchenne.
Dodatkowo szukamy wolontariuszy w zakresie oprowadzania po Warszawie, pomocy w odnalezieniu się w nowym mieście, pomocy przy robieniu zakupów spożywczych, załatwianiu spraw urzędowych  itd.
Uwaga!
Wszelkie informacje dotyczące któregokolwiek z ww tematów prosimy przesyłać na adres e-mail: 
W przypadku możliwości oddania rzeczy dla uchodźców prosimy o załączenie zdjęć i podanie wymiarów mebli.
W imieniu uchodźców z Syrii bardzo dziękujemy!!!
* * *
W związku z wyjazdem Kościoła do Ślesina zawiadamiamy, że w niedzielę, 12 lipca 2015 r. nie będzie nabożeństwa Kościoła Dobrego Pasterza w Warszawie.
* * *
Zapraszamy na PIKNIK w czwartek, 4.06.2015 r. Szczegóły w zakładce "Wydarzenia".
* * *
Zbieramy fundusze na pomoc chrześcijanom w Syrii. Konta do wpłat znajdziecie Państwo w zakładce "Kontakt". Dziękujemy za ofiarność.
* * *
3 kwietnia w Wieki Piątek zapraszamy na nabożeństwo pasyjne, na którym będziemy rozważać siedem ostatnich wypowiedzi Chrystusa. 3.04.2015 godz. 19:00.
* * *
Osoby zainteresowane przystąpieniem do Kościoła Dobrego Pasterza zapraszamy na spotkania do biura kościoła, Warszawa, Białozora 3 (II p) na godzinę 19:00 w dniach: 3.03, 10.03, 17.03.
* * *
25 grudnia 2014 zapraszamy serdecznie na świąteczne nabożeństwo do biura kościoła, ul. Białozora 3 (II piętro) na godzinę 11:00.
* * *
Miło nam poinformować, że nasz pastor, Moner Shaded będzie występował na konferencji kościołów prezbiteriańskich w Berlinie  - Prezbiterian Conference, Berlin 21-22.10.2014.
Więcej na temat tej konferencji: http://www.berlin.presbyterianconference.org
* * *
Zapraszamy na konferencję "Podróż ku emocjonalnej pełni: pokonać gniew, winę i wstyd", sobota 18.10.14, 10:00-14:00, Biuro Kościoła, ul. Białozora 3, Warszawa.
* * *

W związku z organizowanymi w Warszawie w dn. 14-15 czerwca Festiwalem Nadziei i Marszem dla Jezusa nie bedzie nabożeństwa niedzielnego w dn. 15.06.2014 w budynku kościoła. Zapraszamy do uczestnictwa w tych wydarzeniach. Wejście na stadion jest od godziny 15:30, progam zaczyna się o 17:00. Więcje infornacji znajduje sie na stronie www.festiwalnadziei.pl

 

* * *

Zapraszamy serdecznie na dwa spotkania z Ann Blaser do Biura naszego kościoła, ul. Białozora 3 (II p.).

W sobotę, 17 maja na godz. 10:30 zapraszamy wszystkie kobiety, młodsze i starsze, babcie, mamy, córki na spotkanie „Z pokolenia w pokolenie”.

W niedzielę, 18 maja na godz. 16:00 zapraszamy wszystkich, także mężczyzn na spotkanie „Jak wyciągać praktyczne wnioski ze studiowania Słowa Bożego?”

Zaproszenie do pobrania: klik.

* * *

W Wielki Piątek zapraszamy na nabożeństwo na godzinę 19:30.

* * *

26 kwietnia br. na konferencji skierowanej do osób pracujących w szeroko pojętym obszarze pomocy społecznej "Powołanie i Pasja" w Janowicach Wielkich będzie występował jako mówca starszy naszego kościoła, Krzysztof Jędrzejewski. Będzie mówił na temat: "Czy można głupio pomagać?".

www.nowanadzieja.pl/konferencja-powolanie-i-pasja/

* * *

Z radościa informujemy, że płyta "Odpowiedzi na pytania vol.1: Bóg i Stworzenie (Songs for Saplings)" została już wytłoczona i jest już dostępna.

* * *

Przypominamy, że promocyjna cena wejściówek na Wieczór Galowy dla Kobiet - 30 zł obowiązuje do 15 lutego. Po tym terminie cena wejściówki wynosić będzie 45 zł. Zachęcamy do niezwłocznego zakupu!

Jednocześnie przypominamy, ze wejściówki można zakupić poprzez stronę www.kobietyrazem.pl lub przed i po nabożeństwie w niedzielę.

* * *

2 lutego zapraszamy na nabożeństwo przygotowane przez grupę młodzieżową KDP. 2.02.2014 r. godz. 13:00.

* * *

Rozpoczęliśmy już sprzedaż wejściówek na Wieczór Galowy dla Kobiet, 11 marca 2014 r. Teatr Roma. Cena wejściówki 30 zł. Szczegóły tego wydarzenia: www.kobietyrazem.pl. Zapraszamy!

* * *

2 lutego 2014, godz. 13:00, zapraszamy na nabożeństwo niedzielne przygotowane przez młodzież z naszego kościoła.

* * *

Zapraszamy na Nabożeństwo Świąteczne Kościoła Dobrego Pasterza, które odbędzie się 25.12.2013 r. o godz. 10:00 w biurze KDP na ul. Białozora 3. Nie przewidujemy wspólnego posiłku po nabożeństwie, ale będzie kawa i herbata

* * *

Zapraszamy na Wyjazd Zimowy Kościoła Dobrego Pasterza - szczegóły w zakładce "Wydarzenia".

 

15-22 lutego (pierwszy tydzień mazowieckich ferii zimowych).

* * *
Zapraszamy na koncert kompozytorki, autorki tekstów, wokalistki, mamy sześciorga dzieci Dany Dirksen.
Piosenki Dany bazują na Małym Katechizmie  Westminsterskim, którego główne myśli przedstawiają we współczesny, lekki
i przyjazny sposób. Są to utwory pisane z myślą o dzieciach i przekazywaniu im głównych prawd wiary, a świetne wykonanie i doskonała muzyka sprawiają, że i dorośli  bardzo je lubią. Zapraszamy na ten niezwykły koncert dla dużych
i małych.
sobota, 9 listopada 2013 godz. 17:00
Biuro Kościoła Dobrego Pasterza. ul. Białozora 3 (II p.)
* * *
19 października w sobotnie przedpołudnie zapraszamy Panie na Jesienne Spotkanie Kobiet, które odbędzie się w Biurze Kościoła o godz. 11:00. Po szczegóły zapraszamy do zakładki "Wydarzenia".
* * *
Informujemy, że w sierpniu nabożeństwa niedzielne (z kazaniem ze Słowa Bożego i Wieczerzą Pańską) odbywają się jak zwykle, w każdą niedzielę o godzinie 13:00, w kościele, Al. Solidarności 74. Zapraszamy!
* * *
Informujemy, że w najbliższą niedzielę, tj. 14 lipca 2013 r.  ze względu na wyjazd wakacyjny Kościoła do Maradek nie będzie nabożeństwa w kościele przy Al. Solidarności.

Zapraszamy na nabożeństwo w następną niedzielę, 21 lipca 2013 r. o stałej godzinie czyli 13:00, na którym kazanie wygłosi gość z First Presbyterian Church (Columbia, Południowa Karolina, USA) Frank van Dalen. Frank van Dalen jest doktorem teologii systematycznej, był misjonarzem w Pakistanie, a obecnie jest dyrektorem World Witness, organizacji misyjnej działającej od 1839 roku.

* * *
Informujemy, ze po każdym nabożeństwie niedzielnym istnieje możliwość wypożyczenia książek o tematyce chrześcijańskiej, od powieści po leksykony i traktaty teologiczne. Pełen spis książek dostępny jest na stronie: http://connect.collectorz.com/users/pszuszkiewicz/books. Zapraszamy do korzystania z wypożyczalni!
* * *
Zapraszamy na weekendowy wyjazd kobiet do Pałacu w Łochowie (ok. 60 km od Warszawy) 14/15 czerwca 2013 r. Koszt: 155 zł od osoby obejmuje kolację w piątek, nocleg, śniadanie w sobotę.
Zapisy przyjmuje Marzena Misiuna (501539646), do której należy wpłacić zaliczkę w wysokości 50 zł. Zapisy przyjmujemy do 1 czerwca lub wyczerpania miejsc. Zarezerwowałyśmy 20 miejsc. W programie przewidujemy: spacery, rozmowy, rozważania i niespodziankę.
* * *

Uprzejmie informujemy, że od najbliższej niedzieli, tj. 5 maja 2013 roku nasze nabożeństwa będą rozpoczynały się o godzinie 13:00.Zapraszamy serdecznie!

* * *
Zapraszamy do udziału w manifestacji „Marsz dla Jezusa” 18 maja 2013 r. start o 13:00. Zbiórka na Alejach Ujazdowskich o godzinie 12.00 przy Parku Łazienkowskim. Początek marszu przed Belwederem, przewidywany czas przejścia: 3 godz. Trasa: ul. Wiejską, Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście do Placu zwanego Bernardyńskim.
* * *
Przypominamy i serdecznie zapraszamy na uroczyste nabożeństwo z okazji XX-lecia powstania Kościoła Dobrego Pasterza 21.04.2013 godz. 12:00. Al. Solidarności 74.
Prosimy o zwrócenie uwagi na to, że w najbliższą niedzielę w Warszawie będzie miał miejsce maraton. Spowoduje to znaczne utrudnienia w ruchu samochodowym i kursowaniu komunikacji miejskiej. Więcej informacji można znaleźć na stronie http://www.orlenmarathon.pl/ w dziale "utrudnienia w ruchu". Bardzo prosimy o wzięcie tego faktu pod uwagę przy planowaniu dojazdu na nasze rocznicowe nabożeństwo, tak abyśmy mogli wszyscy spotkać się na tym wyjątkowym wydarzeniu punktualnie o godzinie 12:00.

*  *

Zapraszamy serdecznie wszystkich członków, byłych członków, przyjaciół i sympatyków, dawnych i obecnych - świętujcie z nami!

W kwietniu 2013 minęło 20 lat od naszego pierwszego nabożeństwa.

Nabożeństwo dziękczynne odbędzie się 21 kwietnia 2013 r. o godz. 12.00, Al. Solidarności 74.

Po nabożeństwie zapraszamy do sali parafialnej na kawę, herbatę, tort i wspominanie początków.


* * *
W imieniu organizatorów, Stowarzyszenia Edukacyjnego Integracja zapraszamy do udziału w konferencji “Wartości do szkoły, szkoła z wartościami”, która odbędzie się w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej 19 kwietnia 2013 r. Będzie to niesamowite wydarzenie, któremu patronują Pani Poseł Joanna Fabisiak, Pan Marek Michalak - Rzecznik Praw Dziecka oraz Pani Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, a wykład inauguracyjny wygłosi Premier Jerzy Buzek!.
Udział jest bezpłatny, należy jednak zgłosić swój udział.
Program i zgłoszenie dostępne są na stronie http://www.edukacjazwartosciami.pl/

Chcielibyśmy zaznaczyć, że jednym z uczestników debaty panelowej: “Czy współczesna szkoła może wychować uczniów w oparciu o wartości?” , która odbędzie się w czasie tego wydarzenia będzie Krzysztof Jędrzejewski, starszy naszego kościoła.
* * *
Uwaga - zmiana godziny nabożeństwa! Od 7 kwietnia nabożeństwa niedzielne rozpoczynają się o godzinie 12.00. Zapraszamy!
* * *
W Wielki Piątek, 29.03.13 zapraszamy na nabożeństwo pasyjne. Budynek kościoła parafii Ewangelicko-Reformowanej, godzina 19:00. Zapraszamy!
* * *
Zapraszamy na Wiosenne Spotkanie Kobiet, sobota, 16 marca 2013 r, w godz. 15:00-18:00, biuro KDP, ul. Białozora 3 (II p.). Spotkanie ma charakter otwarty. Zapraszamy serdecznie wszystkie panie!
* * *
Zapraszamy na kolejne spotkanie organizowane przed służbę KONTAKT w poniedziałek, 11 lutego 2013 r., które odbędzie się w biurze naszego Kościoła, ul. Białozora 3 (II p.) w godz. 19:00-20:30. Zapraszamy te wszystkie osoby, które od niedawna przychodzą do naszego Kościoła lub szukają w nim swojego miejsca, czy też po prostu chcą się dowiedzieć więcej o Kościele Dobrego Pasterza.
* * *
Czy wiesz, ze w naszym Kościele działa GRUPA MODLITEWNA? Zgłoszenia do służby przyjmuje Agnieszka Byczyńska, Intencje można zgłosić poprzez  sms: 600056572, mailem: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub poprzez wrzucenie kartki do koszyka na datki w czasie nabożeństwa.
* * *
Tegoroczny wyjazd wakacyjny Kościoła Dobrego Pasterza do Maradek został zaplanowany w dniach od 13 do 20 lipca 2013 roku. Zachęcamy Was już teraz do zarezerwowania tego terminu w Waszych planach urlopowych oraz do zapraszania tych, z którymi chcielibyście spędzić czas wakacyjnego odpoczynku. O wszelkich sprawach organizacyjnych związanych z wyjazdem będziemy informowali na bieżąco.